Mapa kampanii Flames of War

Posted by Negator

Hej,

Zamieszczam dziś obiecaną mapę naszej kampanii i od razu mała uwaga: mapa jest bardzo schematyczna i oczywiście nie jest ścisłym odwzorowaniem linii frontu w połowie 1944 - to dla maniakalnych purystów. Z mapki nie jestem do końca zadowolony więc pewnie będę jeszcze przy niej grzebał.

Kilka słów o samej kampanii.
Mamy dziesięciu graczy, po pięciu na stronę konfliktu. Cała kampania jest podzielona na tury, w każdej stacza się pięć bitew (w zaznaczonych sektorach). Zwycięstwo daje punkt przewagi w danym sektorze. W następnej turze nowa bitwa i znowu szansa na powiększenie przewagi (do dwóch punktów) albo jej zniwelowanie i powrót do równowagi w sektorze. Wygrywa ta strona, która jako pierwsza uzyska dwupunktową przewagę w dwóch sektorach. Cała zabawa tak naprawdę zaczyna się od drugiej tury - wiemy już gdzie ataki powiodły się a gdzie zostały powstrzymane. Trzeba już wtedy myśleć o obronie i odbiciu sektorów, które padły poprzednio pod naporem przeciwnika ale także nie zaniedbywać elementów uderzeniowych. Knucie w fazie rozstawiania armii to połowa zabawy. Po weekendzie pierwsze (mam nadzieję) raporty i wrażenia prosto z frontu. Auf wiedersehen!

This entry was posted on czwartek, 17 września 2009 at czwartek, września 17, 2009 . You can follow any responses to this entry through the comments feed .