Demoniczne Podstawki - Tutorial  

Posted by Negator in , ,

Elo,
Coś nowego od malarza doskonałego, Rafixa (przepraszam, że tak długo temat trzymałem ale to z zazdrości). Temat dzisiejszej lekcji: jak poderwać dziewczynę na ładne, kolorowe i ciekawe podstawki: zawsze to lepsze niż znaczki ;) No chyba, że pannica to amatorka czarnych mszy - wtedy zapraszamy do Starego Świata po kodeks Demonów ze szczególnym uwzględnieniem Slaanesha (a jak!). Dla czytelniczek Pudelka też coś mamy - Elfy Wysokiego Rodu :) Ale do rzeczy, oddaję głos Rafixowi:


Krok 1
Kleimy plastikowe ramki z wyprasek po modelach do metalowej płytki z trzech krawędzi. Ja użyłem do tego kleju "BOND średniogęsty".








Krok 2
Ścinamy pod kątem krawędzie plastikowe tak aby uzyskaż pochyłą krawędz, można to zrobić nożem do wykładzin ale dobre jest każde narzędzie które tnie. Osobiście użyłem Dremela z nakładką z papieru ściernego. Przy ścieraniu zostawiłem porowatą krawędź po to aby GS się lepiej przykleił.








Krok 3
Nakładamy warstwę GS-u (ok 3-4mm), następnie rzeźbimy kanaliki cienkim dłutem. Tutaj możemy porobić różne organiczne części (robale). Forma dowolna zależy to od twojej wyobraźni ale trzeba pamiętać, że tray będzie służył do gry więc spód musi być płaski aby nam wypukłości nie przeszkadzały w późniejszym suwaniu na stole do gry. Po zaschnięciu masy można wzmocnić łączenie między GS-em a plastikiem nakładając igłą lub innym cienkim przyrządem klej do plastiku.














Krok 4
Robimy w tym samym stylu podstawki pasujące do naszego traya. Na początek przyklejamy kamyki na GS. Po zaschnięciu można jeszcze wzmocnić łączenie podstawka GS przy pomocy kleju szybkoschnącego.








Krok 5
> Obkładamy przyklejone kamyki GS-em robiąc przy tym nasze robale i części organiczne. Trzeba pamiętać że GS schnie jakieś 3 godziny i żeby sobie nie popsuć pracy możemy nałożyć GS na połowę podstawki, poczekać aż wyschnie a potem dokończyć pracę.














Krok 6
Na przygotowane podstawki kładziemy czarny podkład a następnie używamy techniki suchego pędzla. Ja użyłem HAWK TURQUOISE i SKULL WHITE (te same podstawki w całej armii)ale kolor może być dowolny. Pierwsza warstwa to kolor bazowy , następnie dodajemy białego aż efekt nas zadowoli.














Krok 7
Wykończenie podstawek, niektóre robale pomalowałem SCORPION GREEN-em plus jedno rozjasnienie. Kamyki można pomalować dowolnymi kolorami ale trzeba pamiętać o spójności tych elementów z resztą podstawek w naszej armii.









Krok 8
Lakierujemy bezbarwnym lakierem aby zabezpieczyć farbę i mamy gotową podstawkę pod regiment.









This entry was posted on czwartek, 25 września 2008 at czwartek, września 25, 2008 and is filed under , , . You can follow any responses to this entry through the comments feed .

1 komentarze

Fajnie wyszlo.

25 września 2008 21:58

Prześlij komentarz

statystyka